دکوراسیون داخلی آپارتمان مدرن شهری با پنجره های سقفی

8 / 10
از 1 کاربر

این آپارتمان توسط طراح داخلی سایمون سِکونی برای یک جامعه ی محلی از ساکنان تورنتوی کانادا طراحی شده است. این مدل معماری و دکوراسیون داخلی عمدتاً مبتنی بر اصول محیط های داخلی سالم و پایدار بنا شده است. این مدل طبقه ی همکف یک آپارتمان، و اتاق مستطیلی دراز و نسبتاً باریک را اشغال می کند. سایه روشن روز به صورت طولی سازماندهی شده است و تمام قسمت چپ مستطیل را اشغال کرده است. ناحیه ی آزاد به آشپزخانه، نهارخوری و نشیمن تقسیم شده است. از آنجا که اتاق کاملاً باریک است و باید یک گردش آسان را تضمین کند، تمامی جنبه های عملکردی و ذخیره سازی روی یک دیوار گنجانده شده است. از کف تا سقف و از سمتی به سمت دیگر این دیوار در واقع به صورت کامل در گنجه ها، قفسه ها و طاقچه ها پوشیده شده است. در دکوراسیون داخلی آشپزخانه فضا بدین صورت طراحی شده است:

 دیوار، طاقچه ای با یک میز کوریَن سفید و پیشخوانی از جنس سنگ آکواریوم دارد. میز شامل اجاق گاز، هود و کابینت های ادویه و انبار می شود. روبروی طاقچه ی آشپزخانه یک آشپزخانه جزیره ای گسترده از جنس ملامین براق سیاه وجود دارد که به شدت با دیوار سفید براق تضاد دارد. پیشخوان جزیره از جنس کوارتز سیاه به نوبه ی خود با طاقچه ی سفید از جنس کوریَن در تضاد است، و یک بازی تضاد سیاه و سفید قدیمی به راه می اندازد.

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون منزل

سومین ماده ای که در این ترکیب هم به صورت عمودی و هم به صورت افقی در دکوراسیون حاضر است چوب درخت گردو است. سطح افقی میز نهارخوری است که در طول جزیره ی آشپزخانه ادامه دارد، اما در ارتفاع نسبت به جزیره کوتاه تر است. سطوح عمودی در واقع طاقچه هایی از جنس چوب گردو هستند که در اینجا و دیوار ذخیره سازی سفید براق قرار داده شده اند. جزیره آشپزخانه و میز زیر یک پنجره ی سقفی قرار داده شده اند و نور طبیعی به آنها می تابد.

دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل

به استثناء طاقچه ها و محل های ذخیره سازی، دیوار نیز یک بخاری با طاقچه ی ذخیره سازی چوبی همانند یک صفحه  صاف در بر دارد. دکوراسیون منزل با فضای نشیمن با یک مبل دنج سفید، میز های کم ارتفاع چوبی قدیمی و مبل های کوسنی  درست در روبرو قرار داده شده است.

دکوراسیون منزل

با این حال پنجره های سقفی نور را به داخل سرویس حمام می تابانند، جایی که ما می توانیم دقیقاً مولفه هایی مشابه با ناحیه ی روز را قرار دهیم: طاقچه هایی با چوب گردو و کوریَن سفید و مبلمان.

دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :