طراحی نقشه های معماری فاز 1 و 2

7 / 10
از 13 کاربر

یک پروژه معماری در سه فاز شکل می گیرد و این سه فاز باید بصورت مرتب و سلسله وار  پشت سر هم قرار گیرد تا معماری شکل بگیرد که که این سه فاز عبارتند از فاز صفر، فاز یک و دو معماری

فاز صفر معماری شامل مطالعات و کسب اطلاعات در ارتباط با نیازهای پروژه ، اقلیم ، الزامات شرایط محیطی و قوانین و استاندارد ها  می باشد .

فاز یک معماری پیاده کردن اطلاعات کسب شده فاز صفر در قالب ارائه طرح ها و نقشه های اولیه یا نقشه های فاز یک می باشد و این نقشه ها که شامل پلان ها ، نماها و مقاطع می باشند برای ارایه جهت اخذ مجوز های لازم برای ساخت به مراکز صدور پروانه اعم از شهرداری ها یا بخشداری ها و ..... بکار گرفته می شوند.

نقشه های اجرایی فاز دو معماری بر اساس مقررات ملی ساختمان و ضوابط سازمان مدیریت برنامه و بودجه تهیه می شود و شامل ترسیم و ارایه نقشه هایی اجرایی ساختمان جهت اجرا یا ارائه به پیمانکاران می باشد که لیست این نقشه ها به شرح زیر می باشد :

1- فهرست نقشه های فاز دو

2- جدول نازک کاری

3- پلان اندازه گذاری

4- پلان کفسازی و مبلمان

5- پلان سقف کاذب

6- پلان تیپ بندی در و پنجره و ارجاعات ( کدگذاری )

7- پلان نعل درگاه

8- پلان فونداسیون و کرسی چینی

9- پلان تیر ریزی

10- سایت پلان

11- پلان فاز دو بام

12- پلان تاسیسات مکانیکی ( آبگرم و آبسرد ، گرمایش و سرمایش ، فاضلاب )

13- پلان تاسیسات الکتریکی

14- برش های فاز دو

15- نماها

16- بزرگنمایی سرویس بهداشتی

17- بزرگنمایی پله ( برش و جزئیات اجرایی پله )

18- تیپ بندی در و پنجره

19- جزئیات اجرایی خاص پروژه که دقیقا مرتبط با همان پروژه باشد.

20- ارائه جزئیات عمومی

شرکت معماری و طراحی داخلی شاه توت، ارائه دهنده نقشه های فاز 1 و 2، نقشه های معماری و اجرایی با ارائه جزئیات و رعایت اصول و استانداردهای مباحث مقررات ملی ساختمان، آماده ی انجام پروژه های معماری و ساختمانی و دکوراسیون داخلی در کاربری های مختلف دکوراسیون منزل ، دکوراسیون مغازه ، دکوراسیون اداری ، دکوراسیون تجاری ، دکوراسیون رستوران و فست فود ، دکوراسیون آموزشگاه ، دکوراسیون آشپزخانه ، بازسازی ساختمان ، طراحی نما و  .. میباشد.

ارسال نظر

ساسان کرمی : کارآموز
9 2
سلام و خسته نباشید، سوالی داشتم، آیا شما کارآموز نیز استخدام میکنید؟؟(کسی که رشته اش معماری است، فاز دو را با موفقیت گذرانده و 3D MAX و Vray را بلد است) ممنون می شوم اگر کار آموز میخواهید به ایمیل اینجانب پاسخ فرمایید. با تشکر- کرمی
مدیریت : پاسخ
1 12
با سلام و تشکر از شما در حال حاضر شرکت تصمیمی بر جذب کارآموز ندارد... در صورت نیاز با شما تماس گرفته خواهد شد
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :